پیش بینی بازارجهانی و بررسی صنعت پوشش در صفحات خورشیدی از سال 2017 تا 2025

با توجه به نیاز روز افزون استفاده از انرژی‌‎های پاک، تقاضا برای استفاده از پانل‎های خورشیدی روز به روز افزایش می‎یابد. استفاده از نانوپوشش‎ها در بخش‌های مختلف باعث رشد هرچه بیشتر استفاده از انرژی‎های پاک می‎شود.
گزارش زیر توسط موسسه TMR (Transparency Market Research)  منتشر شده است. این گزارش ترکیبی منحصر به فرد از پیش بینی کمی و روند تجزیه و تحلیل و یک ارزیابی جامع از بازار ارائه می‎دهد.
پوشش‎های پنل خورشیدی در حین فرآیند تولید رسوب‎دهی می‎شوند تا کارایی سطح و حفاظت آن‎ها افزایش یابد. این پوشش‎ها به دو دسته ضدانعکاسی و نانویی تقسیم می‎شوند. پوشش ضدانعکاسی برای کاهش انعکاس نور روی سطح لنز و سایر عناصر نوری اعمال می‎شود تا با کاهش میزان نور از دست رفته باعث افزایش کارایی لنز شود. این پوشش‎ها برای پنل خورشیدی بسیار مفید هستند چرا که پانل‎‎ها از مواد سیلیکونی با سطح انعکاس بیش از 30 درصد تشکیل شده‎اند و استفاده از این پوشش‎ها کارایی آن‎ها را افزایش می‎دهد. 
پوشش‎های نانو نیز به طور گسترده در شیشه استفاده می‎شوند و باعث آبگریزی و عدم جذب گرد و غبار روی سطح آن‎ها می‎شوند که به این ترتیب به‎راحتی قابل تمیز شدن هستند. این پوشش‎ها نیز با دفع سریع آب موجب افزایش کارایی پانل‎های خورشیدی در آب و هوای نامطلوب و تولید انرژی بیشتر می‎شوند. 

filereader.php?p1=main_70f250e2d762fbde8

تقاضا برای پنل خورشیدی یکی از تقاضاهای روز افزون طی سال‎های اخیر بوده است و به احتمال زیاد ویژگی‎های خودتمیز شوندگی، آبگریزی و ضد انعکاسی پوشش‎ها در مدت زمان پیش‎بینی شده (2017 تا 2025) به میزان قابل توجهی افزایش یابد. 
 منطقه آسیا و اقیانوس آرام بیشترین تقاضا را در میان دیگر مناطق جهان دارد و بازار پوشش‎ پنل خورشیدی در این منطقه به سرعت در حال گسترش است. چین کشور پیشرو است و پس از آن کشورهای ژاپن و هند قرار می‎گیرند. براساس تقاضا امریکای شمالی دومین و  اروپا سومین منطقه پیشرو در بازار پوشش پنل خورشیدی‎ست. خاورمیانه، آفریقا و آمریکای لاتین نیز در رتبه بعدی قرار می‎گیرند.

تولید کنندگان کلیدی در بازار پوشش‎های خورشیدی شامل شرکت‎های زیر است: 
 Nanopool Gmbh,
 Nanoshell Ltd,
 P2i Ltd, Nanosonic Inc.
Nanoclear. 

منبع مطلب
ثبت رکوردی جدید در سلول خورشیدی

ثبت رکوردی جدید در سلول خورشیدی تاندم بر پایه سلول خورشیدی انعطاف‌پذیر CIGS

با همکاری شرکت آمریکایی MiaSolé Hi-Tech Corp و شرکت اروپایی Solliance Solar Research بازده تبدیل نیرو ۲۶.۵ درصدی در یک سلول خورشیدی تاندم ایجاد شد. این معماری ترکیبی از دو فناوری سلول خورشیدی با فیلم نازک است: یک سلول خورشیدی پروسکایت نیمه شفاف سخ...